• 739 652 508
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Kounicova 20/22, Brno 602 00

Využití nástrojů pro vzdálenou komunikaci

Vážené sestry, vážení bratři, 

kvůli šíření viru COVID-19 došlo k přerušení činnosti řady sokolských žup i tělocvičných jednot. Víme, že spousta z vás si přeje nadále zachovat čilý spolkový život, přestože se naši členové nemohou aktivit účastnit osobně. 

Vzhledem k těmto okolnostem chceme nabídnout možnost všem uživatelům sokolského Gmailu (účty tělocvičných jednot, sokolských žup i individuálních činovníků) využít více nástrojů pro vzdálenou komunikaci prostřednictvím aplikace Hangouts Meet. 

Tato aplikace je určena pro videohovory a videokonference s desítkami připojených uživatelů a může být využita např. pro operativní porady, jednání, přednášky, konference, živě přenášené cvičení apod. Pro její používání stačí pouze počítač s prohlížečem Chrome, webová kamera a mikrofon, případně chytrý mobilní telefon s aplikací Hangouts meet. Používání aplikace je zdarma. Pro zahájení videokonference je potřeba mít pouze jeden aktivní účet v sokolském Gmailu, ostatní uživatelé, kteří se k hovoru připojí, nemusí mít žádný účet zřízen.  

Pro snadnější používání jsme pro vás připravili jednoduchý návod, jak aplikaci používat a instruktážní video.  Vše naleznete na tomto odkazu
 
Pokud vaše T. J. Sokol dosud neobdržela přístupové údaje do sokolského Gmailu, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Návody a další informace jsou také na stránce http://start.sokol.eu
 
Se sokolským pozdravem a přáním pevného zdraví
 

Mgr. Martin Chlumský, DiS.

ředitel Ústřední školy

Česká obec sokolská / Újezd 450/40 / 118 01 / Praha 1

T: +420 257 007 227 / M: +420 604 726 298

E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / www.sokol.eu

F: facebook.com/ceskaobecsokolska

Dokumenty ke stažení:

O nás

Sokolské župy jsou středním organizačními a řídícími články Sokola. Naše župa sdružuje 51 jednot s více než 9000 členy. Patří k největším v ČOS a od rou 1925 nese jméno třebíčského rodáka, náčelníka dřívější Moravsko-slezské obce Sokolské Jana Máchala. V Jihomoravském kraji je 6 sokolských žup.

Kontakt

  • Adresa: Kounicova 20/22
    Brno, 602 00
    (vchod z ul. Sokolská – od hřiště Sokola Brno I)

  • Mobil: 739 652 508

  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.